Drs. A. van Langen-Visbeek  (BBB) 2

Andrea van Langen-Visbeek (1968) is vanaf 13 juni 2023 lid van de BBB-fractie in de Eerste Kamer. Zij was van 13 juni 2023 tot 21 mei 2024 fractiesecretaris.

Zij is sinds 27 juni 2023 ondervoorzitter van de commissie voor Economische Zaken en Klimaat (EZK).

Contact: andrea.vanlangen@eerstekamer.nl


Personalia

  • geboren te Heerenveen, 5 maart 1968

 

kinderen

  • 1 dochter en 1 zoon

 

woonplaats

  • Andijk, Noord-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • beschrijving: Samenwerking stimuleren tussen parlementariërs wereldwijd

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Adviseren van de gemeenteraad van Drechterland

    advieswerk: ja

    sector: Gemeentelijke overheid

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Organiseren oecumenische kerkdiensten

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Organiseren van bijeenkomsten

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • VWO, Marcus College, Grootebroek, vanaf 1 september 1980 tot 1 juli 1986

hoger beroepsonderwijs

  • HEAO Commerciële Economie-Internationale Marketing, Hogeschool Alkmaar, vanaf 1 januari 1987 tot 1 juli 1989

wetenschappelijk onderwijs

  • Organisatie & Beleid, Universiteit van Amsterdam, vanaf 1 september 1991 tot 1 juli 1995

post-academisch onderwijs

  • Commissarissencyclus & updates, Nyenrode, vanaf 1 september 2010

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 13 juni 2023
  • beschrijving: Adviseren van de gemeenteraad van Drechterland

    advieswerk: ja

    sector: Gemeentelijke overheid

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Portefeuille Ruimtelijke Ordening

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Deze Stichting deed vrijwilligerswerk, mantelzorgondersteuning en respijtzorg in regio Zaanstreek/Waterland.

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Leiding geven aan de Stichting die met diverse activiteiten en inzet van vrijwilligers het welzijn van ouderen in West-Friesland bevorderde.

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Ik heb de welzijnstak verzelfstandigd

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Verantwoordelijk voor het beleid en de financiën van deze organisatie met 300 medewerkers, gestart met het uitzendwerk en de asbestsanering.

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Verantwoordelijk voor 7 vestigingen in Noord-Holland en Friesland

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Verantwoordelijk voor de oplage en de advertentieverkoop

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Vreantwoordelijk voor de Financiële Telegraaf

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

andere activiteiten

  • beschrijving: Samenwerking stimuleren tussen parlementariërs wereldwijd

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Organiseren van bijeenkomsten

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Vanaf 2011 lid RVC op voordracht van Stichting Huurdersbelang. Voorzitter van 2014-2018

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: portefeuille Zorg tevens lid van de Audit Commissie, benoemd op voordracht van de Cliëntenraad

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja


Partijpolitieke functies

afgesloten

  • beschrijving: Portefeuille Ruimtelijke Ordening

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Commissie Natuur, Landbouw, Water en Milieu, woordvoerder Landbouw en Natuur

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Portefeuille Ruimtelijke ordening

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja


Onderscheidingen

ridderorden

  • Lid in de Orde van Oranje Nassau, 2019

Hobby's

  • Wandelen en lezen

 


Reizen

Geen reizen gemaakt


Geschenken

Geen geschenken ontvangen


Anciënniteit

347 dagen
(13 juni 2023 tot heden)