foto van Senator Meijer (VVD)

Henk Jan Meijer (1951) is vanaf 11 juni 2019 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer. Sinds 27 oktober 2020 is hij de fractiesecretaris.

Hij is voorzitter van de commissie voor Infrastructuur, Waterstaat en Omgeving (IWO).

Hij is ondervoorzitter van de Parlementaire onderzoekscommissie effectiviteit antidiscriminatiewetgeving.



Personalia

  • geboren te Wassenaar, 5 augustus 1951
  • gehuwd

 

kinderen

  • 2 dochters, 2 zoons

 

woonplaats

  • Zwolle, Overijssel

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Raad van toezicht Stichting advies onroerende zaken (SAOZ) vanaf 25 maart 2022
  • Voorzitter Stichting Thorbecke Zwolle vanaf 1 december 2019
  • Voorzitter Raad van Toezicht Kennispoort Regio Zwolle vanaf 1 september 2019
  • Voorzitter Cultuurprijs Overijssel Provincie Overijssel vanaf 1 juli 2019
  • President-commissaris Wildlands Adventure Zoo vanaf 1 december 2018
  • Voorzitter Auditteam Voetbal en Veiligheid Ministerie van Justitie en Veiligheid vanaf september 2016
  • Voorzitter Programmaraad Trendbureau Provincie Overijssel vanaf juli 2015

afgesloten

  • Waarnemend burgemeester Gemeente Enschede vanaf 19 november 2020 tot 15 maart 2021
  • Bestuurlijk trekker Integrale persoonsgerichte aanpak in het kader van aanvalsplan tegen racisme en discriminatie binnen het voetbal Ministerie van Justitie en Veiligheid vanaf 8 februari 2020 tot 31 december 2021
  • Burgemeester Gemeente Zwolle vanaf 14 juli 2000 tot 1 september 2019
  • Voorzitter Adviesraad Rotterdamsebaan Gemeente Den Haag tot 1 mei 2021

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • HBS-B, Rijnlands Lyceum Wassenaar, vanaf 1 september 1963 tot 16 juni 1968

wetenschappelijk onderwijs

  • Sociologie en planologie, Rijksuniversiteit Groningen, vanaf 1 september 1968 tot 15 februari 1975

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Waarnemend burgemeester Gemeente Enschede vanaf 19 november 2020 tot 15 maart 2021
  • Burgemeester Gemeente Zwolle vanaf 14 juli 2000 tot 1 september 2019
  • Wethouder Gemeente Den Haag vanaf 20 juli 1989 tot 14 juli 2000

andere activiteiten

  • Lid Raad van toezicht Stichting advies onroerende zaken (SAOZ) vanaf 25 maart 2022
  • Bestuurlijk trekker Integrale persoonsgerichte aanpak in het kader van aanvalsplan tegen racisme en discriminatie binnen het voetbal Ministerie van Justitie en Veiligheid vanaf 8 februari 2020 tot 31 december 2021
  • Voorzitter Stichting Thorbecke Zwolle vanaf 1 december 2019
  • Voorzitter Raad van Toezicht Kennispoort Regio Zwolle vanaf 1 september 2019
  • Voorzitter Cultuurprijs Overijssel Provincie Overijssel vanaf 1 juli 2019
  • President-commissaris Wildlands Adventure Zoo vanaf 1 december 2018
  • Voorzitter Auditteam Voetbal en Veiligheid Ministerie van Justitie en Veiligheid vanaf september 2016
  • Voorzitter Programmaraad Trendbureau Provincie Overijssel vanaf juli 2015
  • Voorzitter Adviesraad Rotterdamsebaan Gemeente Den Haag tot 1 mei 2021

Partijpolitieke functies

  • Voorzitter Scoutingcommissie regio Oost VVD vanaf 2015

afgesloten

  • Wethouder Gemeente Den Haag vanaf 20 juli 1989 tot 14 juli 2000


Onderscheidingen

ridderorden

  • Officier in de Orde van Oranje Nassau, 30 augustus 2019
  • Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 5 september 2000

overige onderscheidingen en prijzen

  • Ereburger van de gemeente Zwolle, 30 augustus 2019
  • Ereburger van de gemeente Den Haag, 5 september 2000

Reizen

Geen reizen gemaakt


Geschenken

  • Kistje wijn, 30 april 2022
  • Wilddiner, 20 november 2019

Anciënniteit

1075 dagen
(11 juni 2019 tot heden)