Naar hoofdinhoud Naar hoofdnavigatiemenu

Mr. R.A. Janssen (SP)



R.A. Janssen (SP) 1

Rik Janssen (1957) is vanaf 11 juni 2019 lid van de SP-fractie in de Eerste Kamer. Hij is penningmeester en fractiesecretaris.



Personalia

  • geboren te Arnhem, 30 december 1957
  • samenwonend

 

woonplaats

  • Wassenaar, Zuid-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Gast(medewerker) Universiteit Leiden vanaf 17 september 2019
  • Voorzitter Wijkcliëntenraad Wassenaar Woonzorgcentrum Duinstede Wassenaar vanaf 5 juli 2019
  • Eenmanszaak Rik Janssen advies (nog niet actief)


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Atheneum, Christelijk Lyceum Apeldoorn, vanaf 1 augustus 1976 tot 1 juli 1978
  • Havo, Christelijk Lyceum Apeldoorn, vanaf 1 augustus 1970 tot 1 juli 1976

hoger beroepsonderwijs

  • Hotelschool, Hogere Hotel School Den Haag, vanaf 1 augustus 1980 tot 1 juli 1981

wetenschappelijk onderwijs

  • Nederlands en Internationaal Recht, Open Universiteit, vanaf 1 januari 2003 tot 1 juli 2009
  • Nederlands Recht, Universiteit Leiden, vanaf 1 augustus 1982 tot 1 juli 1988

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Lid College van Gedeputeerde Staten Provincie Zuid-Holland vanaf 28 april 2011 tot 10 juni 2019
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 januari 2011 tot 14 april 2011
  • Medewerker SP Tweede Kamerfractie vanaf 1 mei 2007 tot 12 januari 2011
  • Eigenaar Zelfstandig ondernemer vanaf 1 juli 1995 tot 20 augustus 1998
  • Eenmanszaak Rik Janssen advies (nog niet actief)

andere activiteiten

  • Gast(medewerker) Universiteit Leiden vanaf 17 september 2019
  • Voorzitter Wijkcliëntenraad Wassenaar Woonzorgcentrum Duinstede Wassenaar vanaf 5 juli 2019
  • Functie n.v.t. Revalidatie vanaf 20 augustus 1998 tot 1 juli 2007
  • Dienstplicht Krijgsmacht vanaf 1 maart 1979 tot 1 juni 1980

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Lid College van Gedeputeerde Staten Provincie Zuid-Holland vanaf 28 april 2011 tot 10 juni 2019
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 januari 2011 tot 14 april 2011
  • Medewerker SP Tweede Kamerfractie vanaf 1 mei 2007 tot 12 januari 2011


Anciënniteit

183 dagen
(11 juni 2019 tot heden)