Drs. R. van Gurp (GroenLinks)



R. van Gurp (GroenLinks) 1

Roel van Gurp (1956) is vanaf 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Breda, 22 september 1956
  • geregistreerd partnerschap

 

kinderen

  • 1 dochter, 1 zoon

 

woonplaats

  • Tilburg, Noord-Brabant

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Directeur/bestuurder Stichting Casade vanaf 1 maart 2011

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Gymnasium B, Onze Lieve Vrouwe Lyceum, Breda, vanaf 1 september 1968 tot 20 juni 1974

wetenschappelijk onderwijs

  • Theologie, Theologische Faculteit Tilburg, vanaf 1 september 1975 tot 1 maart 1983
  • Wiskunde, Universiteit van Utrecht, vanaf 1 september 1974 tot 1 juli 1975

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Directeur/bestuurder Stichting Casade vanaf 1 maart 2011
  • Directeur/bestuurder Stichting Kompaan en De Bocht (heden: Sterk Huis) vanaf 1 juni 2005 tot 1 maart 2011
  • Wethouder gemeente Tilburg vanaf 29 april 1994 tot 29 april 2002

andere activiteiten

  • Vice-voorzitter Raad van Toezicht Combinatie Jeugdzorg vanaf 1 maart 2015 tot 1 juni 2019
  • Lid/ vice-voorzitter Raad van Toezicht William Schrikker Groep/Partners voor Jeugd vanaf 1 januari 2012 tot 1 juni 2019
  • Lid Visitatiecommissie wijkaanpak vanaf 1 augustus 2010 tot 1 augustus 2011
  • Lid Raad van Commissarissen Portaal vanaf 1 januari 2009 tot 1 augustus 2011
  • Vice-voorzitter/waarnemend voorzitter Bibliotheek Midden-Brabant vanaf 1 juli 2007 tot 1 juli 2015
  • Lid/voorzitter Raad van Toezicht Tiwos vanaf 1 januari 2004 tot 1 februari 2011
  • Voorzitter Regionale toetsingscommissie uitgeprocedeerde asielzoekers vanaf 1 januari 2003 tot 31 december 2011
  • Lid Raad van Toezicht Stichting Reclassering Nederland vanaf 1 januari 2003 tot 1 januari 2009
  • Voorzitter Raad van Toezicht RIBW (Midden-)Brabant vanaf 1 januari 2003 tot 1 januari 2008
  • Lid Lid Expertteam Uitvoering Grotestedenbeleid vanaf 1 januari 2003 tot 1 mei 2005
  • Interim-directeur/manager Diverse organisaties jeugdzorg en welzijn vanaf mei 2001 tot 1 januari 2005
  • Lid gemeenteraad Gemeente Tilburg vanaf 1 mei 1986 tot 1 mei 1994


Hobby's

  • literatuur, poëzie, de tribune van NAC

 


Reizen

Geen opgave ontvangen


Geschenken

Geen opgave ontvangen


Anciënniteit

465 dagen
(11 juni 2019 tot heden)