J.C. Huizinga-Heringa (ChristenUnie)



J.C. Huizinga-Heringa (ChristenUnie) 1

Tineke Huizinga-Heringa (1960) is vanaf 11 juni 2019 lid van de ChristenUnie-fractie in de Eerste Kamer. Zij is fractiesecretaris.

Tineke Huizinga is tweede ondervoorzitter van de Eerste Kamercommissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (BDO).



Personalia

  • geboren 16 februari 1960
  • Getrouwd

 

woonplaats

  • Heerenveen, Friesland/Fryslân

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Raad van Commissarissen Movares vanaf 1 juni 2018
  • Secretaris dagelijks bestuur Stichting ter bevordering van de christelijke pers vanaf februari 2018
  • Commissaris Parnassia Groep vanaf januari 2015
  • Voorzitter Stichting Prioriteit Fivoor/vh aandeelhouderschap Kijvelanden vanaf januari 2015
  • Voorzitter Raad van Toezicht Dunamare vanaf april 2014
  • Voorzitter Stuurgroep Dynamic Tidal Power vanaf oktober 2010


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Gymnasium alpha, Corderius College, Amersfoort, vanaf 1972 tot 1978

wetenschappelijk onderwijs

  • Rechten (kandidaats), universiteit Utrecht, vanaf 1978 tot 1982

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019

andere activiteiten

  • Voorzitter Raad van Commissarissen Movares vanaf 1 juni 2018
  • Commissaris Parnassia Groep vanaf januari 2015
  • Voorzitter Raad van Toezicht Dunamare vanaf april 2014


Anciënniteit

163 dagen
(11 juni 2019 tot heden)