Mr. M.H. Bikker (ChristenUnie)



mr. M.H. Bikker (ChristenUnie) 1

Mirjam Bikker (1982) is vanaf 9 juni 2015 lid van de ChristenUnie-fractie in de Eerste Kamer. Sinds 11 juni 2019 is zij fractievoorzitter.

Mirjam Bikker is voorzitter van de Eerste Kamercommissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW).

Gedurende haar bevallingsverlof van 13 september 2016 tot 22 december 2016 werd zij vervangen door de heer Sietsma.



Personalia

  • geboren te Gouda, 8 september 1982
  • gehuwd

 

kinderen

  • 3 kinderen

 

woonplaats

  • Gouda, Zuid-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Redactielid van het tijdschrift Wapenveld vanaf juli 2016
  • Lid comité van aanbeveling Joods Monument Utrecht


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • VWO, Lambert Franckens College Elburg, vanaf 1994 tot 2000

wetenschappelijk onderwijs

  • Nederlands recht: staats- en bestuursrecht, Rijksuniversiteit Utrecht, tot 2008

andere opleidingen

  • Lager onderwijs, Da Costaschool Nunspeet, vanaf 1993 tot 1994
  • Lager onderwijs, Shalomschool Moordrecht, vanaf 1986 tot 1993

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 22 december 2016 en eerder vanaf 9 juni 2015 tot 13 september 2016
  • Beleidsmedewerker ChristenUniefractie Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 2013 tot juni 2015
  • Beleidsmedewerker ChristenUniefractie Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf november 2008 tot januari 2010
  • Lid gemeenteraad van Utrecht vanaf 16 maart 2006 tot 24 januari 2013
  • Beleidsmedewerker ChristenUniefractie Provinciale Staten Utrecht vanaf april 2005 tot september 2006
  • Medewerker ChristenUniefractie Gemeenteraad Utrecht vanaf april 2004 tot maart 2006

andere activiteiten

  • Praeses van het landelijk bestuur van de christelijke studentenvereniging C.S.F.R. vanaf januari 2006 tot januari 2007
  • Praeses van Sola Scriptura, christelijke studentenvereniging in Utrecht, uitgaande van de C.S.F.R. vanaf april 2004 tot mei 2005
  • Lid comité van aanbeveling Joods Monument Utrecht

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Campagneleider ChristenUnie Utrecht bij de gemeenteraadsverkiezingen vanaf 2014
  • Fractievoorzitter ChristenUnie gemeenteraad van Utrecht vanaf maart 2006 tot januari 2013
  • Lijsttrekker ChristenUnie Utrecht bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 en 2010


Anciënniteit

1425 dagen
(22 december 2016 tot heden)
(9 juni 2015 tot 1 september 2016)