Mr.dr. A.G.J.M. Rombouts (CDA)



foto van Rombouts, A.G.J.M.

Ton Rombouts (1951) is vanaf 9 juni 2015 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Waspik, 2 juli 1951
  • gehuwd

 

kinderen

  • 3 kinderen

 

woonplaats

  • 's-Hertogenbosch, Noord-Brabant

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid bestuur Stichting Nationaal Monument Sint Jan vanaf 1 april 2019
  • Adviseur Gemeente Zaanstad voor Monet Jaar vanaf november 2018
  • Adviseur Libéma vanaf 1 oktober 2018
  • Adviseur Artishock events & marketing. vanaf 1 oktober 2018
  • Voorzitter Stichting Nieuwe Natuur vanaf 1 oktober 2017
  • Voorzitter Stichting Brabant Remembers/Crossroads vanaf 1 oktober 2017
  • Adviseur Natuurbegraven Nederland vanaf 1 oktober 2017
  • Voorzitter Erasmusfestival Brabant vanaf 1 oktober 2017
  • Voorzitter Stichting VNG Fonds voor Noodhulp, Wederopbouw en Vredesbevordering vanaf 1 oktober 2017
  • Voorzitter Jury Nationale Citymarketing Trofee vanaf 2017
  • Lid Jury European Heritage Label vanaf 2017
  • Lid Alumniboard Radboud Universiteit Nijmegen vanaf 2017
  • Voorzitter Stichting Klachten & Geschillen Zorg vanaf 2015
  • Voorzitter EVnetNL / ElaadNL vanaf 2009
  • Voorzitter Kennisplatform Elektro-Magnetische Velden en Gezondheid vanaf 2007
  • Voorzitter Nederlandse Dansdagen vanaf 2007

afgesloten

  • Lid Adviescommissie Europees Kampioenschap Veldrijden vanaf 2018 tot 1 december 2018
  • Adviseur C-Content/MyLex vanaf 1 oktober 2017 tot 1 december 2018
  • Voorzitter Stichting Agri & Food Capital vanaf 1 januari 2015 tot 1 oktober 2017
  • Lid Jury Culturele Hoofdstad van Europa vanaf 1 januari 2015 tot 31 december 2015
  • Voorzitter Veiligheidsregio Brabant-Noord vanaf 2010 tot 1 oktober 2017
  • Vice-voorzitter bestuur NOC/NSF vanaf 2004 tot 1 mei 2016
  • Burgemeester van ’s-Hertogenbosch vanaf 1996 tot 1 oktober 2017
  • Voorzitter Algemeen Bestuur Stadsgewest 's-Hertogenbosch vanaf 1996 tot 1 oktober 2017

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Gymnasium, Dr. Mollercollege te Waalwijk, vanaf 1963 tot 1970

wetenschappelijk onderwijs

  • Innovations in Governance, Harvard Kennedy School, Boston USA, vanaf 2012 tot 2012
  • Strategie, Innovatie en Governance, Tias-Nimbas, Business School, Tilburg University, vanaf 2012 tot 2012
  • Nederlands recht, Katholieke Universiteit Nijmegen, vanaf 1970 tot 1976

promotie

  • Bestuurskunde, Universiteit Twente, 1986

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Burgemeester van ’s-Hertogenbosch vanaf 1996 tot 1 oktober 2017
  • Directeur IPO (Interprovinciaal Overleg) vanaf 1992 tot 1996
  • Burgemeester van Boxtel vanaf 1989 tot 1992
  • Burgemeester van Wouw vanaf 1979 tot 1989
  • Wetenschappelijk medewerker Binnenlandse Zaken en Justitie Tweede Kamerfractie en Wetenschappelijk Instituut CDA vanaf 1 september 1976 tot 1 september 1979

andere activiteiten

  • Lid Adviescommissie Europees Kampioenschap Veldrijden vanaf 2018 tot 1 december 2018
  • Adviseur C-Content/MyLex vanaf 1 oktober 2017 tot 1 december 2018
  • Voorzitter Stichting Agri & Food Capital vanaf 1 januari 2015 tot 1 oktober 2017
  • Korpsbeheerder Regiopolitie Brabant-Noord vanaf 1 september 1996 tot 1 januari 2013
  • Voorzitter Jury Netwerk Citymarketing
  • Voorzitter Stichting Burgomasters
  • Lid Dagelijks Bestuur Hypotheekfonds Noord-Brabantse gemeenten
  • Lid College van Beroep Werkgeversvereniging Energiebedrijven
  • Vice-voorzitter Benelux Midden Raad
  • Vice-voorzitter Koninklijke Wielren Unie
  • Voorzitter Oertijdmuseum De Groene Poort
  • Voorzitter Raad van Advies Expertisecentrum Veiligheid Avans Hogeschool
  • Voorzitter Bestuurscommissie Openbaar Vervoer ’s-Hertogenbosch e.o.
  • Voorzitter Belgisch Nederlands Grensoverleg
  • Voorzitter Vereniging Musea Brabant
  • Voorzitter Nieuwe Brabantse Kunststichting
  • Lid Algemeen Bestuur Brabants Landschap
  • Lid Redactie "Nederlands Tijdschrift voor Bestuursrecht"
  • Voorzitter Afdeling Noord-Brabant Vereniging Nederlandse Gemeenten
  • Lid Bosraad
  • Voorzitter Commissie Integratie Fusie Loterijen
  • Voorzitter Nederlands Kindertheater
  • Vicevoorzitter Ronde van Nederland
  • Voorzitter Bestuur Nederlands Danstheater
  • Voorzitter Stichting Kunst en Openbare Ruimte
  • Lid Raad van Toezicht Ons Middelbaar Onderwijs
  • Lid en voorzitter Commissie-EDUC Comité van de Regio’s
  • Lid Raad van Commissarissen Bank Nederlandse Gemeenten
  • Lid Algemeen Bestuur Stichting Amici Almae Matris
  • Voorzitter Gegevensautoriteit Natuur
  • Voorzitter Commissie Governance Vereniging Nederlandse Gemeenten
  • Voorzitter Stichting SICA

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Lid CDA-Commissie Staatkundige Vernieuwing vanaf 1987 tot 1988
  • Lid Redactie Bestuursforum vanaf 1979 tot 1989
  • Lid en Voorzitter CDA-Afdeling Voorschoten vanaf 1977 tot 1979
  • Lid Commissie Modelprogramma Gemeenteraads- en Statenverkiezingen 1978
  • Voorzitter Bestuurdersvereniging CDA Noord-Brabant
  • Voorzitter Selectiecommissie CDA Tweede Kamerverkiezingen 1998
  • Lid CDA-Commissie programma Statenverkiezingen Noord-Brabant 1987
  • Voorzitter CDA-Commissie Evaluatie Tweede Kamerverkiezingen 2012


Publicaties

  • Diverse artikelen over bestuurlijke organisatie, decentralisatie, gemeentelijke herindeling
  • Proefschrift "Gemeenten zonder garanties”. Een onderzoek naar de procedure voor gemeentelijke herindeling in Nederland, België, Denemarken en Zweden", 1986

Onderscheidingen

ridderorden

  • Officier in de Orde van Oranje-Nassau, 2011
  • Commandeur in de Orde van Leopold II, 2000

overige onderscheidingen en prijzen

  • Ereburger provincie Noord-Brabant, 2017
  • Ereburger gemeente 's-Hertogenbosch, 2017
  • Erepenning parochie Sint Jan, 2017
  • Erepenning gemeente Wouw, 1989

Anciënniteit

1595 dagen
(9 juni 2015 tot heden)