Naar hoofdinhoud Naar hoofdnavigatiemenu

Drs. M.J. van Rooijen (50PLUS)



drs. M.J. van Rooijen (50PLUS) 1

Martin van Rooijen (1942) is sinds 11 juni 2019 lid van de 50PLUS-fractie in de Eerste Kamer. Hij is vanaf 11 juni 2019 fractievoorzitter.

De heer Van Rooijen was eerder lid van de Eerste Kamer van 9 juni 2015 tot 23 maart 2017.



Personalia

  • geboren te Drunen, 31 juli 1942
  • gehuwd

 

kinderen

  • 2 zoons en 1 dochter

 

woonplaats

  • Oegstgeest, Zuid-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

afgesloten

  • Lid bestuur Stichting Wetenschappelijk Bureau 50PLUS vanaf 1 oktober 2015 tot 1 juli 2018
  • Voorzitter Koepel van Nederlandse Verenigingen van Gepensioneerden KNVG, vanaf 4 september 2012 vanaf 1 juli 2012 tot 30 november 2016

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • H.b.s.-a, R.K. "Sint Franciscus College" te Rotterdam

hoger beroepsonderwijs

  • Rijksbelastingacademie te Rotterdam, tot 1964

wetenschappelijk onderwijs

  • Economie: fiscaal-economische studierichting, Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam, tot 1967

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019 en eerder vanaf 9 juni 2015 tot 22 maart 2017
  • Adviseur College Sanering Zorginstellingen vanaf 2012 tot mei 2015
  • Voorzitter Raad van Bestuur GGZ Westelijk Noord-Brabant te Bergen op Zoom vanaf mei 2010 tot december 2011
  • Gemachtigde en deskundige, College Sanering Zorginstellingen vanaf 2005 tot september 2012
  • Directeur ad interim, retail international, NUON vanaf 2000 tot 2001
  • Directeur ad interim, Internationale Projectontwikkeling Duurzame Energie, NUON vanaf 1999 tot 2000
  • Management consultant vanaf 1996 tot mei 2015
  • Lid CTSV (College van Toezicht sociale verzekeringen) vanaf 1 januari 1995 tot april 1996
  • Director European Tax Services "Coopers & Lybrand Europe" te Amsterdam vanaf 1 augustus 1991 tot 1 januari 1995
  • Partner "Coopers & Lybrand Dijker van Dien" vanaf 1 november 1989 tot 1 augustus 1991
  • Directeur public affairs, Shell Nederland B.V. te Rotterdam vanaf 1986 tot 1 november 1989
  • Lid Raad van Bestuur: portefeuille financiën, NAM (Nederlandse Aardolie Maatschappij) vanaf augustus 1984 tot november 1986
  • Hoofd Coal Devision, Shell Nederland Verkoopmaatschappij, tevens directeur Maasvlakte Coal Terminal vanaf februari 1981 tot augustus 1984
  • Medewerker afdeling planning, Koninklijke Shell te Londen vanaf 1 september 1980 tot 1981
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 1 november 1977 tot 1 september 1980
  • Staatssecretaris van Financiën (belast met fiscale aangelegenheden) vanaf 21 december 1973 tot 14 oktober 1977
  • Hoofd fiscale afdeling, Biliton-concern, Koninklijke Shell Groep vanaf 1 juli 1972 tot december 1973
  • Fiscal accountant, Koninklijke Shell Groep vanaf 1 december 1968 tot 1 juli 1972
  • Juridisch adviseur Bureau verdragen, directie internationale fiscale zaken, ministerie van Financiën vanaf april 1967 tot 1 december 1968
  • Inspecteur van 's Rijks belastingen tot 1 december 1968

andere activiteiten

  • Lid Fractie 50PLUS Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 23 maart 2017 tot 10 juni 2019
  • Lid bestuur Stichting Wetenschappelijk Bureau 50PLUS vanaf 1 oktober 2015 tot 1 juli 2018
  • Voorzitter Koepel van Nederlandse Verenigingen van Gepensioneerden KNVG, vanaf 4 september 2012 vanaf 1 juli 2012 tot 30 november 2016
  • Voorzitter NVOG (Nederlandse Vereniging van Organisaties van Gepensioneerden) vanaf maart 2010 tot 23 mei 2012
  • Lid Commissie nadeelcompensatie ziekenhuizen (commissie-Havermans), ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vanaf 2008 tot 2008
  • Voorzitter KNAU (Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie) vanaf 26 april 2003 tot 1 september 2005
  • Lid bestuur Stichting Prioriteit Staal Participaties, Staal Bankiers vanaf 1995 tot 1999
  • Lid licentiecommissie betaald voetbal, KNVB vanaf maart 1986 tot 1989
  • Lid Raad van Commissarissen Turmac B.V. vanaf 1978 tot 1991
  • Voorzitter BBI (Budget Bewakings Instituut), Betaald Voetbal vanaf 1978 tot maart 1986
  • Inspecteur van 's Rijksbelastingen vanaf 1 januari 1965 tot 1 december 1968
  • Lid bestuur EDCS (Economical Development Cooperative Society)
  • Voorzitter sectie betaald voetbal, KNVB (Koninklijke Nederlandse Voetbalbond), van oktober 1989 tot mei 1993; tevens vicevoorzitter KNVB

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Voorzitter commissie financiën, Tweede Kamerfractie CDA vanaf 1977 tot 1980
  • Voorzitter politiek jongeren contact te Rotterdam vanaf 1963 tot 1965
  • Lid bestuur KVP-jongerenorganisatie vanaf 1961 tot 1964


Publicaties

  • Publicatie in een fiscaal vaktijdschrift over de economische dubbele heffing over divendend in de E.E.G.
  • Publicatie in een fiscaal vaktijdschrift over het vruchtgebruik
  • Publicatie in een fiscaal vaktijdschrift over Nederlandse vennootschapsbelasting

Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 11 april 1978

Anciënniteit

835 dagen
(11 juni 2019 tot heden)
(9 juni 2015 tot 23 maart 2017)