Mr.drs. M.M. de Boer (GroenLinks)



foto van Margreet de Boer

Margreet de Boer (1964) is sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer.

Mevrouw De Boer was eerder lid van Eerste Kamer van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015.

Zij is voorzitter van de commissie voor Justitie en Veiligheid (J&V).

Sinds 1 januari 2014 is zij werkzaam als advocaat bij Van Kempen c.s. Advocaten.



Personalia

  • geboren te Wymbritseradeel, 21 november 1964
  • geregistreerd partnerschap, Amsterdam, 31 januari 2003

 

kinderen

  • 2 kinderen

 

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • beschrijving: Verantwoordelijk voor financiën van het broodfonds

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Bed&Breakfast

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Advocaat voor particuliere cliënten. Rechtsgebieden: slachtofferrechten; personen- en familierecht

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Onderzoek, trainingen en advies op gebied van mensenrechten en emancipatie

    advieswerk: ja

    sector: Non profit en overheid

    bezoldigd: ja

  • Directeur CLWI (Clara Wichmann Instituut), van 1 januari 2003 tot 1 oktober 2004; tevens verantwoordelijk voor het beleidsterrein 'geweld tegen vrouwen'

afgesloten

  • beschrijving: Coördinatie verkiezingsprogramma gemeenteraadsverkiezingen 2022

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Training en advies op het gebied van mensenrechten

    advieswerk: ja

    sector: Non-profit en overheid

    bezoldigd: ja

  • Lid Raad van Toezicht "Triversum", centrum voor kinder- en jeugdpsychiatrie te Alkmaar vanaf 2006 tot 31 december 2013

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • V.w.o., Chr. Scholengemeenschap "Bogerman" te Sneek, vanaf 1976 tot 1982

wetenschappelijk onderwijs

  • Criminologie, Vrije Universiteit te Amsterdam, vanaf 1982 tot 1988
  • Nederlands recht, Vrije Universiteit te Amsterdam, vanaf 1982 tot 1988

andere opleidingen

  • Beroepsopleiding advocatuur, vanaf 1990 tot 1991

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019 en eerder vanaf 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • beschrijving: Coördinatie verkiezingsprogramma gemeenteraadsverkiezingen 2022

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advocaat voor particuliere cliënten. Rechtsgebieden: slachtofferrechten; personen- en familierecht

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Training en advies op het gebied van mensenrechten

    advieswerk: ja

    sector: Non-profit en overheid

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Onderzoek, trainingen en advies op gebied van mensenrechten en emancipatie

    advieswerk: ja

    sector: Non profit en overheid

    bezoldigd: ja

  • advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • Beleidsmedewerker vrouw en recht, CLWI (Clara Wichmann Instituut) vanaf 2000 tot 1 januari 2003
  • Advocaat bij Rechtshulp voor Vrouwen/"Bonnema en De Boer advocaten" vanaf 1989 tot 2000
  • Directeur CLWI (Clara Wichmann Instituut), van 1 januari 2003 tot 1 oktober 2004; tevens verantwoordelijk voor het beleidsterrein 'geweld tegen vrouwen'

andere activiteiten

  • beschrijving: Verantwoordelijk voor financiën van het broodfonds

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • Lid Politiek Vrouwenoverleg namens GroenLinks vanaf 2004 tot 2007
  • Lid bestuur European Women Lawyers Association vanaf 2001 tot 2005
  • Lid landelijk bestuur JNM (Jeugdbond voor Natuur en Milieustudie), 1983, 1985 vanaf 1988 tot 1988
  • Lid bestuur Studentenvakbond SRVU vanaf 1986 tot 1987
  • Lid bestuur/voorzitter factulteitsvereniging "QBD" vanaf 1983 tot 1986

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Lid bestuur FemNet (Feministisch Netwerk) GroenLinks vanaf maart 2006 tot 2007


Publicaties

  • Diverse publicaties over de positie van vrouwen (huiselijk geweld, seksueel geweld en seksediscriminatie)
  • "Niks aan te doen? Onderzoek naar een klachtenregeling ter bestrijding van seksuele intimidatie aan de universiteit" (doctoraal scriptie, 1988)

Reizen

Geen opgave ontvangen


Geschenken

Geen opgave ontvangen


Anciënniteit

2676 dagen
(11 juni 2019 tot heden)
(7 juni 2011 tot 9 juni 2015)