Naar hoofdinhoud Naar hoofdnavigatiemenu

Prof.dr. P.H.J. van der Voort M.Sc. (D66)



Peter van der Voort

Peter van der Voort (1964) is sinds 4 februari 2020 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Haarlem, 29 september 1964

 

woonplaats

  • Boksum, Friesland/Fryslân

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Hoogleraar Intensive Care Geneeskunde Rijksuniversiteit Groningen vanaf 1 januari 2020
  • Intensivist en afdelingshoofd ICV UMCG vanaf 1 oktober 2019
  • Secretaris Gemeenschappelijke Intensivisten Commissie vanaf 1 september 2017
  • Chairman task force Health Economics European Society of Intensive Care Medicine vanaf 1 oktober 2016
  • Hoogleraar Health Care Tilburg University vanaf 14 juli 2014
  • Academic Director TIAS vanaf 1 maart 2013


Opleidingen

wetenschappelijk onderwijs

  • Epidemiologie MSc., EMGO VU, vanaf 1 januari 2004 tot 1 juni 2006
  • Geneeskunde, VU, vanaf 1 september 1982 tot 27 januari 1990

promotie

  • Stress Ulceration in the Critically Ill Patiënt., Universiteit van Amsterdam, promotor prof. Dr. GNJ Tytgat, vanaf 1 oktober 1996 tot 1 oktober 1999

post-academisch onderwijs

  • Intensieve Care Geneeskunde, OLVG, vanaf 1 oktober 1996 tot 1 oktober 1998
  • Interne Geneeskunde, AMC en OLVG, vanaf 1 oktober 1991 tot 1 oktober 1997

andere opleidingen

  • European Diploma in Intensive Care (EDIC), ESICM, vanaf 1 oktober 1998 tot 1 oktober 1998

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 4 februari 2020
  • Hoogleraar Intensive Care Geneeskunde Rijksuniversiteit Groningen vanaf 1 januari 2020
  • Intensivist en afdelingshoofd ICV UMCG vanaf 1 oktober 2019
  • Hoogleraar Health Care Tilburg University vanaf 14 juli 2014
  • Academic Director TIAS vanaf 1 maart 2013

andere activiteiten

  • Secretaris Gemeenschappelijke Intensivisten Commissie vanaf 1 september 2017
  • Chairman task force Health Economics European Society of Intensive Care Medicine vanaf 1 oktober 2016
  • Voorzitter Indicatoren Commissie NVIC vanaf 1 september 2007 tot 1 september 2017
  • Voorzitter Stichting Venticare vanaf 1 januari 2006 tot 1 januari 2016
  • Lid Externe onderzoekscommissie cardiochirurgische zorgkosten vanaf 5 december 2005 tot 1 april 2006
  • Bestuurslid Stichting NICE vanaf 1 januari 1998 tot 1 januari 2010

Partijpolitieke functies

  • Algemeen lid en waarnemend voorzitter Regiobestuur D66 Fryslan vanaf 29 november 2017

afgesloten

  • Voorzitter (waarnemend) Regiobestuur D66 Fryslan vanaf 2 september 2019 tot 9 januari 2020


Publicaties

  • Volkskrant 3 november 2014: Gevaar van XTC wordt zwaar onderschat, 3 november 2014
  • Trouw 7 maart 2019: Geef mensen ook ruimte en regie voor het sterven zonder ziekte, 7 maart 2019
  • Volkskrant 8 oktober 2019: Verpleegkundigen in het ziekenhuis staat het water aan de lippen, 8 oktober 2019
  • Wetenschappelijke publicaties: https://www.researchgate.net/profile/Peter_Voort/research, 1 februari 2020

Reizen

Geen opgave ontvangen


Geschenken

Geen opgave ontvangen


Anciënniteit

190 dagen
(4 februari 2020 tot heden)