Mr. D.J.H. van Dijk (SGP)



mr. D.J.H. van Dijk (SGP) 1

Diederik van Dijk (1971) is vanaf 9 juni 2015 lid van de SGP-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Driebergen-Rijssenburg, 22 november 1971
  • gehuwd

 

woonplaats

  • Benthuizen, Zuid-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Juridisch adviseur Stichting Korenmolen De Haas vanaf 3 juli 2019
  • Directeur Nederlandse Patiëntenvereniging (NPV) vanaf 1 april 2018
  • Voorzitter Platform Zorg voor leven vanaf 1 april 2018
  • Bestuurslid Yona (Bevorderen verantwoord internetgedrag) vanaf oktober 2015
  • Plv. lid klachtencommissie Stichting "Adullam" vanaf 2008
  • Voorzitter klachtencommissie Stichting "Schuilplaats" vanaf 2004

afgesloten

  • Lid Raad van Toezicht Lelie Zorggroep vanaf september 2015 tot 1 juli 2018
  • Lid Raad van Toezicht SORG (MBO en voortgezet onderwijs) vanaf 20 juni 2012 tot 1 juli 2018
  • Juridisch adviseur Generale Commissie voor het opzicht Hersteld Hervormde Kerk vanaf 25 juni 2005 tot 1 januari 2018
  • Commissaris Erdee Media Groep vanaf 20 juni 2004 tot 11 oktober 2018
  • Beleidsmedewerker buitenlandse zaken, justitie, defensie, Europese zaken en infrastructuur en milieu, SGP-Tweede Kamerfractie vanaf 1996 tot 31 december 2015

Opleidingen

wetenschappelijk onderwijs

  • Nederlands recht, Rijksuniversiteit Utrecht, vanaf 1991 tot 1996

andere opleidingen

  • Stage Unie van Waterschappen
  • Stage wetenschappelijk bureau SGP

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Directeur Nederlandse Patiëntenvereniging (NPV) vanaf 1 april 2018
  • Beleidsmedewerker buitenlandse zaken, justitie, defensie, Europese zaken en infrastructuur en milieu, SGP-Tweede Kamerfractie vanaf 1996 tot 31 december 2015

andere activiteiten

  • Juridisch adviseur Stichting Korenmolen De Haas vanaf 3 juli 2019
  • Bestuurslid Yona (Bevorderen verantwoord internetgedrag) vanaf oktober 2015
  • Lid Raad van Toezicht Lelie Zorggroep vanaf september 2015 tot 1 juli 2018
  • Lid Raad van Toezicht SORG (MBO en voortgezet onderwijs) vanaf 20 juni 2012 tot 1 juli 2018
  • Ouderling Hersteld Hervormde Kerk van Waddinxveen vanaf 2008 tot 2015
  • Plv. lid klachtencommissie Stichting "Adullam" vanaf 2008
  • Juridisch adviseur Generale Commissie voor het opzicht Hersteld Hervormde Kerk vanaf 25 juni 2005 tot 1 januari 2018
  • Commissaris Erdee Media Groep vanaf 20 juni 2004 tot 11 oktober 2018
  • Voorzitter klachtencommissie Stichting "Schuilplaats" vanaf 2004
  • Diaken / ouderling Hervormde Bethlehemkerkgemeente te 's-Gravenhage vanaf 2000 tot 2004
  • Lid bestuur Hogeschool 'De Driestar' te Gouda vanaf 1998 tot 2005
  • Voorzitter Groen van Prinstererkring vanaf 1997 tot 2015

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Voorzitter SGP kiesvereniging 's-Gravenhage
  • Plaatsvervangend lid Raad van Advies voor provinciale SGP-vereniging Zuid Holland


Publicaties

  • (mede)auteur van enkele SGP-uitgaven, columns en (opinie)artikelen
  • "Getuigen; citaten uit werk van Groen van Prinsterer" (2013)
  • “De toekomst van de gereformeerde gezindte” (met anderen 2013)
  • “Daar staan we voor; als christen present in de samenleving” (met anderen 2011)
  • “Open vensters”; Menno de Bruyne 25 jaar SGP-voorlichter (met anderen 2009)
  • “Nog bijzonderheden? Bij het afscheid van Tweede Kamerlid mr.dr. J.T. van den Berg” (met anderen 2002)
  • "Vonken van heilig vuur; Groen van Prinsterer tweehonderd jaar" (met anderen, 2001)
  • "Groen en de grondwet. De betekenis van Groen van Prinsterers visie op de grondwet van 1848" (met anderen, 1998)
  • "Dagindeling door taakverdeling" (met anderen, 1997)
  • "Het waterschap boven water" (1996)

Anciënniteit

1537 dagen
(9 juni 2015 tot heden)